EUR / USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (06.08.2019)

Yeniden 1.12 Seviyesine Yükseldi… ABD’de açıklanan ISM hizmet endeksinin son 3 yılın en düşük seviyesine gerilemesinin ardından Dolar’da kayıplar artarken parite yeniden 1.12 seviyesine yükseldi. ABD-Çin ticaret gerilimi ile risk iştahının azalması talebi güvenli limanlara kaydırırken Dolar varlıkları baskılanmakta. Euro bölgesinde Almanya ve Hizmet PMI verilerinde zayıflık görüldü. Diğer yandan Brexit belirsizliği devam etmekte olup anlaşmasız Brexit ihtimali halihazırda gündemde bulunmaya devam ediyor. Dolar endeksinin 97.5 seviyesine gerilemesiyle sert yükselen parite yükseliş eğilimini korurken olası kar realizasyonlarıyla karşılaşabilir.

Dolar, Euro karşısında günü 0.66% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Dolar, Euro karşısında orta vadeli 1.1172’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırarken kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1240 ve 1.1270’de, destek seviyeleri ise 1.1200 ve 1.1160’de bulunmaktadır.

PİYASA ANALİZLERİNİZİ CANLI VE ÜCRETSİZ YAPIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin