EUR / USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – (03.12.2019)

Son 10 Günün En Yüksek Seviyesini Test Etti… Parite yeni haftaya karışık bir görünüm içerisinde başladı. Çin ve Almanya’dan gelen imalat PMI verileri küresel risk iştahını artıran en önemli unsurlardan biri olarak karşımıza çıktı. 2019 yılının son ayına girilirken Almanya imalat PMI verisi yükselişini üçüncü aya taşıdı ve 2020 yılı büyüme rakamları açısından umutları yeşertti. Avrupa’nın lokomotifi Almanya’dan gelen olumlu imalat PMI verisinin ardından gözler ABD’deki üretim ve imalat PMI verilerine çevrildi. Ekonomiye ilişkin iyimser beklentiler risk iştahını artırırken Euro dolar karşısında son 10 günün en yüksek seviyesini test etti.

Hong Kong yasa tasarısının ABD Başkanı Donald Trump tarafından onaylanmasından sonra ticaret anlaşmasına ilişkin belirsizlik devam ediyor. Öte yandan Almanya’da yapılan seçimlerde Merkel’in koalisyon ortağı SPD’de yeni eş genel başkanının büyük koalisyona olan tutumu siyasi istikrarsızlık senaryolarını gündeme getirdi. ABD piyasaları bugün Trump’a yönelik azil soruşturmasına ilişkin kapsamlı Temsilciler Meclisi raporunu takip edecek.

Euro, Dolar karşısında günü 0.54% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli 1.1038’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırarken kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1090 ve 1.1110’de, destek seviyeleri ise 1.1060 ve 1.1040’de bulunmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN