EUR / USD Paritesi Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (22.02.2019)

Euro Bölgesi ve bazı üye ülkelerde açıklanan öncü imalat PMI verileri 50 eşik değerin altında gerçekleşirken sektörde daralma işaret ettiği izleniyor. Açıklanan veriler kısa vadede Euro üzerinde sınırlı olumsuz yansımaları görülmeye devam ederken dolarda yaşanan toparlanma eğilimi ile birlikte parite fiyatlamalarında üzerinde baskının arttığı görülüyor. Avrupa Merkez Bankası gerçekleştirdiği yılın ilk toplantısına dair tutanaklar yayımlandı. Tutanaklarda, Mart ayı toplantısının önemine vurgu yapılırken bankanın TLTRO konusunda acele karar vermek istemediği belirtiliyor. ABD’de açıklanan ekonomik veriler karmaşık bir görünüm sergilerken dolarda zayıf görünümünü desteklediği izleniyor.Bugün, Euro Bölgesi ve ABD’de açıklanacak yoğun veri akışı takip edilecek. Ayrıca, ECB Başkanı Draghi’nin açıklamaları Euro fiyatlamaları üzerinde etkili olabilir.

Teknik olarak incelediğimizde, paritenin 200 haftalık hareketli ortalaması olan 1,1333 seviyesi fiyatlamaların yönü açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviyenin yukarı yönlü geçilmesi durumunda 1,1380, 1,1410 ve 1,1430 direnç seviyeleri izlenebilir. Olası, bu seviyenin aşağı yönlü geçilmesi durumunda ise 1,1260, 1,1240 ve 1,1200 destek seviyeleri takip edilebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin