EUR/USD Paritesi Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (19.01.2021)

Geçtiğimiz hafta genelinde aşağı yönlü hareketler ile geri çekildiğini izlediğimiz parite bu hareketini haftanın ilk işlem gününde de sürdürdü. Fed Başkanı Powell‘ın uzun süreli düşük faiz söylemleri ve destek paketi açıklamaları ile haftaya geri çekilerek başlayan parite de geri çekilmenin devam ettiği görülebilir.

Dün ABD piyasaları Martin Luther King günü nedeniyle tatilken Avrupa tarafından ise sakin bir veri akışı söz konusuydu. Avrupa’da İtalya, Hollanda ve Almanya’da yaşanan siyasi belirsizlikler Euro üzerinde satış baskısını sürmesine neden olabilir.

Teknik olarak incelediğimizde, paritede 1,21 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 1,2050 destek seviyesinin üzerinde kalmaya devam etmesi durumunda sırası ile 1,2120, 1,2190 ve 1,2220 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir.

Paritenin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda ise 1,2050, 1,1975 ve 1,1940 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN