EUR / USD Paritesi Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (18.11.2019)

Perşembe günü, Washington’da Beyaz Saray ekonomi danışmanı Larry Kudlow’un ABD ile Çin’in ilk aşama ticaret anlaşmasını imzalanmaya yakın olduğunu söylemesinin ardından artan ticareti iyimserliğinin Dolar üzerindeki takip edilirken, haftanın son işlem gününde, Avrupa Birliğin’de Eurostat tarafından açıklanan verilere göre Euro Bölgesi’nde Eylül ayında yüzde 0,8 olan yıllık enflasyonun Ekim ayında yüzde 0,7’ye gerilediği görüldü. Gün içerisinde, ABD Ticaret Bakanlığı’nın verilerine göre Perakende Satışlar Ekim ayında tüketicilerin daha fazla harcama yapması sonucu bir önceki aya göre toparlanma göstererek yüzde 0,3 artış gösterirken, ABD’de Sanayi Üretimi’nin ise Ekim ayında yüzde 0,8 düşerek Mayıs 2018’den beri en büyük düşüşünü gerçekleştirdiği izlenildi. Haftanın ilk işlem gününde ise paritede yukarı yönlü eğilimin ticaret iyimserliğine bağlı olarak arka arkaya üçüncü güne taşındığı gözleniyor.

Teknik olarak incelediğimizde, paritenin 1,1054 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 1,1035 destek seviyesinin üzerinde kalmaya devam etmesi durumunda sırası ile 1,1070, 1,1090 ve 1,1120 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Paritenin aşağı yönlü harekete geçilmesi durumunda ise 1,1035, 1,1000 ve 1,0960 destek seviyeleri takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN