EUR/USD Paritesi Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (17.09.2020)

Geçtiğimiz Salı, Euro Bölgesi’nde ZEW ekonomik güven endeksi Eylül ayında 64,0’dan 73,9 seviyesine yükselirken, ABD tarafında kritik Fed toplantısı öncesi New York Empire State imalat endeksi ve sanayi üretim verisi takip edildi. Çarşamba günü ise Euro Bölgesi’nde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, ABD’de perakende satışlar verisi Ağustos ayında yüzde 1,0’lık artış beklentilerine karşın yüzde 0,6’lık bir artış kaydetti. Fed, beklentilere paralel olarak federal fonlama faizinde değişikliğe gitmedi. Banka’nın Eylül toplantısının ardından basın toplantısında konuşan Başkan Powell, Fed’in bugün politika açıklamasında önemli değişiklikler yaptığını vurgularken, enflasyonda yüzde 2 hedefine ulaşana ve bu seviyenin üzerinde ılımlı seyredene kadar faizlerde değişiklik olmayacağını söyledi. Güne 1,1850 seviyesinde başlayan paritenin gün sonunda takip edilen açıklama ve gelişmeler doğrultusunda aşağı yönlü hareketini sürdürdüğü gözlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, paritenin 1,1760 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 1,1720 destek seviyesinin üzerinde kalmaya devam etmesi durumunda sırası ile 1,1790, 1,1820 ve 1,1850 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Paritenin aşağı yönlü harekete geçilmesi durumunda ise 1,1720, 1,1690 ve 1,1660 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN