EUR / USD Paritesi Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (16.05.2019)

Dün, Euro Bölgesi’nde açıklanan 2019 yılı 1.çeyrek öncü büyüme verisi piyasa beklentisine paralel gerçekleşti. Açıklanan verinin Euro fiyatlamalarına etkisi sınırlı olurken, Euro’da yaşanan zayıf görünüm sonrasında paritenin 1,1177 seviyelerine kadar gerilediği görüldü. Gün içerisinde, ABD’de açıklanan ekonomik verilerin bir çoğunun beklentileri karşılamaması dolar fiyatlamalarında baskının bir miktar artması neden olurken, Yabancı basında yer alan resmi olmayan haber akışlarına göre, ABD Başkanı Donald Trump’ın AB ve Japonya ile ticari görüşmeleri sürdürebilmek için otomobil ithalatına yönelik tarifeleri ertelemeyi planladığına dair söylemleri sonrasında paritenin kayıplarının bir kısmını telafi ettiği görüldü. Bugün, ABD’de açıklanacak olan veri akışı ve bazı FOMC üyelerinin açıklamaları takip edilecek.

Teknik olarak incelediğimizde, paritenin psikolojik seviyesi olan 1,1200 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviyenin yukarı yönlü geçilmesi durumunda 1,1250, 1,1270 ve 1,1300 direnç seviyeleri izlenebilir. Olası, bu seviyenin aşağı yönlü geçilmesi durumunda ise 1,1170, 1,1150 ve 1,1120 destek seviyeleri takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN