EUR / USD Paritesi Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (15.11.2019)

Haftanın dördüncü işlem gününde Eurostat tarafından açıklanan verilere göre Euro Bölgesi üçüncü çeyrekte bir önceki aylık döneme kıyasla yüzde 0.2, yılın aynı dönemine göre ise yüzde 1,2 büyüme gösterirken, Almanya’nın dönemde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,1’lik büyüme göstererek beklentilerin aksine resesyona girmemesinin sınırlı etkileri izlendi. ABD ile Çin arasındaki ticaret anlaşmanın imzalanmaması durumunda tarifelerin önemli ölçüde artırılacağı yönündeki açıklamalar ile artan belirsizliğin Dolar üzerindeki baskıları izlenmeye devam edilirken, gün içerisinde, ABD’de açıklanan Üretici Fiyat Endeksi’nin Ekim ayında mal ve hizmet maliyetlerindeki artışın desteğiyle yüzde 0,4 artarak son 6 ayın en büyük artışını gösterdiği izlendi. Gün sonunda, artan ticaret belirsizliği ile Dolar’ın Euro karşısındaki kayıplarını haftanın son işlem gününe hızlandırdığı görüldü.

Teknik olarak incelediğimizde, paritenin 1,1020 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 1,1005 destek seviyesinin üzerinde kalmaya devam etmesi durumunda sırası ile 1,1035, 1,1050 ve 1,1070 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Paritenin aşağı yönlü harekete geçilmesi durumunda ise 1,1005, 1,0985 ve 1,0965 destek seviyeleri takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN