EUR / USD Paritesi Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (14.08.2019)

Dün, Almanya’da açıklanan TÜFE verisi piyasa beklentisine paralel artış gösterdi.

Almanya ve Euro Bölgesi’nde açıklanan ZEW ekonomik güven endeksi verisi beklentilerden daha kötümser bir görünüm sergilerken, açıklanan veriler sonrasında Euro üzerinde baskının bir miktar arttığı görüldü. ABD’de açıklanan Tüketici Fiyat Endeksi verisi Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 0,3 ve bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,8 düzeyinde artış gösterdi. ABD Ticaret Temsilcisi yaptığı değerlendirmede, ABD’nin Çin’e 01 Eylül tarihinden itibaren uygulayacağı yeni ek vergi tarifelerinin bir kısmını 15 Aralık tarihine kadar ertelediğini açıkladı. Bugün, Almanya ve Euro Bölgesi’nde açıklanacak olan veri akışı parite fiyatlamaları açısından etkili olabilir.

Teknik olarak incelediğimizde, paritenin psikolojik seviyesi olan 1,1200 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviyenin yukarı yönlü geçilmesi durumunda 1,1210 1,1250 ve 1,1280 direnç seviyeleri izlenebilir. Olası, bu seviyenin aşağı yönlü geçilmesi durumunda ise 1,1140, 1,1120 ve 1,1100 destek seviyeleri takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN