EUR / USD Paritesi Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (10.08.2018)

Günlük Euro/Dolar Paritesi Yorumu

Güne 1.1630 direnci yakınlarına kadar yükselerek başlayan paritede ABD’den gelen ÜFE verilerinin beklentileri karşılamaması sonrası önemli bir hareket meydana gelmezken dün Charles Evans’ın yaptığı konuşmada ekonomik temellerin güçlü, işgücü piyasası hala gelişiyor olduğuna değinmesi, 2018’de bir ya da iki faiz artırımı olabileceğini ifade etmesi, Fed’in %2 enflasyonuna ulaşma hedefinde ekonomik görünümün bunu yaratabileceğini söylemesi sonrası Dolar endeksinin akşam saatlerinde 95.60 seviyelerine kadar yükseldiği ve paritenin 1.15’e kadar geri çekildiği gözlendi. Bugün gözler ABD enflasyon verisinde olacak. Beklentileri aşacak olası bir veride paritede düşüş baskısı artabilir.

1.1630 uzun vadeli yükselen trend çizgisinin direncini aşamayan paritede bu seviye altında satıcılı seyir devam edecek görünüyor. Bugün 1.15 altında hareketler görülmeye başlanırsa 1.1450 ve 1.14’e geri çekilmenin devamı izlenecek 1.15 seviyesinden olası tepki yükselişlerinde 1.1560 ve 1.16 dirençleri izlenebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin