EUR/USD Paritesi Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (10.02.2021)

Yılın ilk FOMC toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Fed başkanı Powell’in, para politikasının salgın bitene kadar ekonomiyi desteklemeye devam edeceğinin altını çizmesi ile değer kazanmaya başlayan dolardaki değer kazanımı geçtiğimiz hafta da sürmüştü.

Geçtiğimiz hafta genelinde ABD’de açıklanan ekonomi verilerinin genel olarak piyasa beklentilerinin üzerinde gelmesi dolardaki değer kazanımını desteklerken parite de dün ise dolardaki geri çekilme ile yükseliş gördük. Veri takvimi açısından sakin olan haftanın ilk iki işlem günü sonrasında bugün Almanya’da ve ABD’de açıklanacak olan enflasyon verilerini takip ederek piyasada oluşan fiyatlamaları ve haber akışlarını yakından izlemeyi sürdüreceğiz.

Teknik olarak incelediğimizde, paritede 1,2100 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 1,2100 seviyesinin üzerinde kalmaya devam etmesi durumunda sırası ile 1,2150, 1,2180 ve 1,2220 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Paritenin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda ise 1,2070, 1,2020 ve 1,1980 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN