EUR / USD Paritesi Yorumları / A1 Capital – (17.12.2019)

ABD-Çin arasındaki anlaşmada detaylarına baktığımızda faz-1 kısmının tamamlandığını görmekteyiz. Her ne kadar faz-1 kısmı tamamlanmış olsa da sürecin devamına yönelik atılacak adımların hala belirsiz olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz gün Euro Bölgesi’nden gelen olumsuz veri akışı ile paritede bir miktar geri çekilmenin olduğunu görmekteyiz. Genel olarak 1.1100 seviyesinin üstünde kaldığını gördüğümüz parite için satış baskısından bahsedebilmemiz için bu seviyenin altında fiyatlamalar görmemiz gerekmektedir.

1.1100 seviyesinin altına sarkmalar olması halinde 1.1130 ve 1.1110 destek seviyelerine kadar geri çekilmenin devam edebileceğini söyleyebiliriz. Euro varlıklarına olan talebin artması halinde 1.1155 ve 1.1170 seviyelerini direnç olarak izleyeceğiz. Bu direnç seviyelerin üzerinde kalıcılığın sağlanması halinde yükseliş ivmesinin momentum kazanabileceğini düşünebiliriz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN