EUR / USD Paritesi Akşam Yorumları / Kapital FX – (08.11.2019)

EUR/USD, 1.1020 civarındaki 3-haftalık dip seviyeleri yakınlarında depresif kalmayı sürdürdü

EUR/USD, 1.1020 civarındaki dip seviyelerinden yükseldi. ABD Doları 98.30 seviyesi üzerinde yukarı yönlü kalmayı sürdürdü. Michigan Üniversitesi Tüketici Güveni ön verileri bekleniyor. Euro çevresindeki satış görünümü, haftanın sonunda yerinde kalmaya devam ederken, EUR/USD paritesi, 1.1030/20 bandındaki 3-haftalık dip seviyeleri bölgesinde seyrediyor.EUR/USD, ticaret gelişmelerini ve ABD verilerini izliyorParite, Pazartesi gününde defansif kalırken, 1.1180 bölgesinin kuzeyine doğru yükselmekte bir kere daha başarısız olmasının ardından aşağı yönlü yenilenen güçlü baskı altında kaldı.ABD-Çin ticaret senaryosu üzerine ısrarlı iyimserlik üzerine gelen ABD Tahvil faizlerindeki yükseliş, daha güçlü bir USD/JPY ve Avrupalı eşleri arasındaki farkın açılması aracılığıyla ABD Dolarına yardımcı oldu ve paritenin toparlanma girişimine katkıda bulundu.Veri cephesinde Eylül ayı için Almanya ticaret dengesi verilerinin iyimser sonuçları, günün erken saatlerinde Euro’ya yardımcı oldu ve şimdi Michigan Üniversitesi Tüketici Güveni ön verileri bekleniyor.

ABD’den ise Michigan Üniversitesi Tüketici Güveni ön verileri ve San Francisco Fed M.Daly’nin konuşması takip edilecek.Parite, ABD Doları çevresindeki yenilenen alım ilgisi üzerine baskı altında kaldı. Bu arada 1.1180 yakınlarındaki Ekim ayı zirvelerini yukarı yönlü bir kırılım şimdilik uzak görünürken, yakın vadede potansiyel bir konsolidasyon ve alçalan trendin yeniden başlamasının kaynağı olabilir. Paritenin son rallisinin sponsorluğunun ABD Dolarındaki zayıflık tarafından yönlendirilmesiyle Euro bölgesindeki görünüm kırılgan kalmaya devam ediyor ve AMB’nin ‘daha uzun süre için daha gevşek’ duruşunu ve Euro üzerine aşağı yönlü görünümü, en azından orta vadede gerekçelendiriyor.

Ek olarak Almanya ekonomisinin üçüncü çeyrekte resesyona girebileceği olasılığı, görünüm için önemli bir risk olarak kalmaya devam ederken, EUR üzerinde kısa/orta vadeli ufukta ağırlık yaratması bekleniyor.EUR/USD paritesi en son, gün için %0.17 kayıpla 1.1030 seviyesinde işlem görüyordu.EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:Destekler, 1.1026 (aylık dip 8 Kasım), 1.1000 (psikolojik seviye) ve 1.0925 (3 Eylül dip) seviyelerinde bulunurken, 1.1114 (100-günlük SMA), 1.1179 (aylık zirve 21 Ekim) ve 1.1186 (%61.8 Fibo 2017-2018 rallisi) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN