EUR / USD Paritesi Akşam Yorumları / IşıkFX – (26.12.2018)

Euro/Dolar Paritesi Akşam Yorumu

ABD tarafında noel tatilleri bitse de Avrupa borsalarında devam etmesi piyasalardaki hacmin düşük kalmasını sağlıyor. Haber akışında ise FED’e ve yöneticilerine ağır eleştirilerde bulunan ABD Başkanı Donald Trump’ın, bugün biraz daha ılımlı konuştuğunu görmekteyiz. Buda parite tarafında kısmende olsa Dolar lehine hareketlere neden oluyor. Ancak olumuz hava tam olarak geçmiş değil. Diğer taraftan federal hükümetin akıbeti de belirsizliğini sürdürüyor. Bilindiği gibi bütçe tasarısının, Senato’da veto yemesiyle birlikte federal hükümet kısmi şekilde kapatılmıştı. Günün geri kalanında haber akışları ve tahvil piyasası hareketlerinin yanı sıra ABD verileri izlenecek.

Teknik olarak geri çekilmelerin devamında 1.1370, 1.1345, 1.1300 ve 1.1285 destek seviyeleri bizim için önemli olacak. Özellikle 1.1285 kırılması Dolar lehine hareketleri hızlandırabilir. Euro lehine ataklar görebilmemiz içinse 1.1430 üzerinde kapanışlara ihtiyaç duyduğunu görmekteyiz. Kalıcılık sağlaması halinde yaşanacak yukarı yönlü ataklarda 1.1445, 1.1485 ve 1.1510 dirençleri ilk etapta izlenebilir.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin