EUR / USD Paritesi Akşam Yorumları / IşıkFX – (26.02.2019)

Brexit konusunda Britanya Başbakanı Theresa May’in, Avrupa Birliği’nden bir anlaşma olmadan ayrılmamasını sağlamak için Brexit tarihini ertelemeye yönelik bir planı değerlendirdiği belirtiliyor. İşçi Partisi ve Muhalafetin Lideri Corbyn ise yeni Brexit anlaşmasının kabul edinememesi durumunda son çare olarak ikinci referandumu destekleyeceğini belirtti. Ayrıca İtalya’da erken seçim dedikoduları su yüzüne çıkarken İtalya Başbakan Yardımcısı ekonomilerine güvenleri tam olduğunu ve 5 Yıldız Hareketi ile kurulan koalisyonun seçimden sonra da devam edeceğini kaydetti. Bunun dışında gün içinde Almanya Endüstri Federasyonu(BDI) Başkanı Dieter Kempf, zor bir Brexit durumunda İngiltere’nin resesyona doğru kayabileceğini kaydederken anlaşmasız Brexit’te ise alınacak tedbirleri olacağını ancak etkinin yine de hissedileceğini ve Almanya’nın bu durumda büyümesinin yüzde 0.5 daralacağını vurguladı.

AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Dombrovskis ise Avrupa Merkez Bankası(ECB)’nin anlık ödeme sistemini hedeflemesinin Euro’da ödeme çözümlerine zarar verebileceğini ve komisyonun ödeme sistemini hızlandırmaya yönelik yeni kurallar getirmeyi değerlendirdiğini belirtti. ABD tarafında eski FED Başkanı Janet Yellen yaptığı açıklamalarda ABD Başkanı Donald Trump’a yönelik eleştirilerde bulunarak Trump’ın FED politikasından ve makroekonomiden anlamadığını söyledi ve bağımsız olması gereken FED’e baskı yapmasının sağlıklı olmadığını da ifade etti. Günün geri kalanında FED Başkanı Jerome Powell bugün Senato Bankacılık Komitesi’nde yarıyıl sunumunu yapacak. Teknik açıdan, 1.1370, 1.1410, 1.1445 dirençlerinin yükselişler için takip edilebileceği döviz çifti için geri çekilmeler halinde 1.1345, 1.1300, 1.1265 destek seviyeleri gündeme gelebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN