EUR / USD Paritesi Akşam Yorumları / IşıkFX – (20.09.2019)

Parite tarafında haftanın genelinde küresel riskler ve majör merkez bankalarının politikalarındaki hamlelerle birlikte dalgalı bir seyir izlendi. Haftanın son işlem gününde ise diğer günlere nispeten sakinlik hakim. Ekonomik takvimde takip ettiğimiz Almanya Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) rakamları 2016 Mart ayından bu yana en düşük seviyelere gerilemesiyle birlikte parite tarafında kısmi değer kayıpları görüldü.

Diğer taraftan ST Louis FED Başkanı Bullard’ın, agresif faiz indirimi yapılması konusunu desteklediğini ancak ekonomik görünümde gereklilik görüldüğü takdirde yine faiz artırımı politikasına dönülebileceğine dair söylemleri de kritikti. Günün devamında önemli bir veri akışı bulunmazken küresel tarafta Ticaret Savaşları, Brexit, İran Nükleer Anlaşması gibi risk unsurlarına yönelik gelişmeler paritede hareketliliğin artmasına neden olabilir.

Teknik olarak baktığımızda ise 1.1040 desteğine yakın seviyelerde işlem göre paritede aşağı yönlü atakların derinleşmesi durumunda 1.1000, 1.0985, 1.0940 ve 1.0910 destek noktaları takip edilebilir. Şayet buradan gelebilecek bir toparlanma hareketiyle birlikte tekrar 1.1080, 1.1125, 1.1165 ve 1.1190 direnç seviyeleri tekrar gündeme gelebilir.

PİYASA ANALİZLERİNİZİ CANLI VE ÜCRETSİZ YAPIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin