EUR / USD Paritesi Akşam Yorumları / IşıkFX – (19.04.2019)

Paritede dünkü sert geri çekilmelerin ardından haftanın son işlem gününde hafif toparlamalar eşliğinde devam ettiği görülüyor. Haber akışında Brexit ve ticaret görüşmeleri gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Brexit meselesinde Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Britanya’nın Avrupa Birliği’nden hızla ayrılması gerektiğini belirterek, 2016 referandumunda alınan Brexit kararından geri dönülmemesi gerektiğini savundu. Öte yandan Jeremy Corbyn’in bir grup İşçi Partisi Milletvekili tarafından ikinci bir referandumda ısrar ederek bir Brexit anlaşması olasılığını torpidolanmaması gerektiğini söylediklerini bildirdi. Paskalya tatilleri nedeniyle 23 Nisan’a kadar kapalı olan Britanya hükümeti Salı günü açılacak. ABD tarafında Atlanta FED Başkanı Raphael Bostic, ekonomik görünümdeki belirsizliğin hala açıklığa kavuşmadığını savunurken Dallas FED Başkanı Robert Kaplan ise ABD’de ekonomik büyümeye bu yıl giderek daha fazla güvendiğini ancak hala cari faiz oranlarının uygun olduğunu düşündüğünü söyledi. Global büyümenin hala yavaşlamakta olduğunu belirten Kaplan Çin’in artık istikrar kazanmaya başladığını da vurguladı. Bu arada Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre ABD Başkanı Donald Trump 25-28 Mayıs tarihleri arasında Japonya’yı ziyaret ederek Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile ticaret ve nükleer füze konuları hakkında görüşeceği bildirildi. Veri akışında ise ABD’den gelen İnşaat izinleri ve Konut Başlangıçları rakamları beklentileri karşılayamadı. Paskalya bayramı nedeniyle tatil olan ABD ve Avrupa ülkeleri bandında paritede de hareketliliğin yüksek olmaması beklenmekte.

Teknik olarak düzeltme hareketlerinin devamında 1.1265, 1.1285, 1.1300 ve 1.1330 dirençleri izlenebilir. Özellikle 1.1330’un geçilmesi Euro lehine atakları hızlandırabilir. Geri çekilmelerde ise 1.1215, 1.1190, 1.1170 destekleri ilk etapta önemli olacaktır. Bu tarafta da 1.1170’in geçilmesi satış yönlü işlemleri derinleştirebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin