EUR / USD Paritesi Akşam Yorumları / IşıkFX – (15.04.2019)

Brexit meselesinde gözler İngiliz hükümetinde. AB zirvesinde belirlenen tarih neticesinde muhafazakâr partinin, işçi partisi ile görüşmeleri devam ediyor. Britanya Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, İşçi Partisi ile görüşmelerin beklediklerinden daha yapıcı ve detaylı şekilde devam ettiğini belirterek konu için iyimserliğin de arttığını kaydetti. Bunun dışında Avrupa’nın diğer sorunlu dişlisi olan İtalya’da Ekonomi Bakanı Giovanni Tria, ekonomiyi desteklemek için tedbirler almakta olduklarını belirterek İtalya’da büyümenin 2019’un ikinci yarısında toparlanmasını beklediğini bildirmesi de Euro varlıklarının gün içinde Dolar’a karşı kazancını destekledi. ABD tarafında Başkan Donald Trump, FED’in attığı adımların ABD’de ekonomik büyümenin ve hisse senedi kazançlarını yüzde 30’unu uçurduğunu savundu ve FED’in 2007-2009 resesyonunda yaptığı gibi ekonomiye para pompalamaya başlaması gerektiğini söyledi. Ticaret görüşmelerinde ise ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD ile Çin arasında ticaret anlaşmasının Çin’in piyasalarını ABD şirketlerine açmasının ötesine gideceğini belirtirken, tarafların müzakerelerin nihai turuna yaklaştığını umduğunu da vurguladı.

Parite için ticaret görüşmeleri ve Brexit meselesi takip edilmeye devam edilecek. Teknik olarak haftaya alıcılı başlayan paritenin alış yönlü işlemlere devam edebilmesi için ilk etapta 1.1335 direncini kırması gerekli. Buranın geçilmesi halinde ise 1.1360, 1.1375, 1.1390 ve 1.1415 direnç seviyeleri ilk etapta önemli olabilir. Dolar lehine hareketlerde ise 1.1285, 1.1265, 1.1240 ve 1.1215 destek seviyelerini izleyebiliriz.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin