EUR / USD Paritesi Akşam Yorumları / IşıkFX – (14.09.2018)

Euro/Dolar Paritesi Akşam Yorumu

Avrupa Merkez Bankası üyesi Jan Smets ECB’nin düşük faiz oranlarından kaynaklanacak istikrar riskini göz ardı etmemesi gerektiğini ve bankanın teşviği çok yavaş düşüreceğini ancak uzun süreli düşük faiz oranlarının yaratabileceği finansal istikrar riskini göz ardı etmeyeceğini söyledi. Diğer taraftan ECB Başkanı Mario Draghi ise Yunanistan’ın borcunun sürdürülebilirliğini sağlayacağına inandığını iletti. Buna karşı İtalya Başbakan Yardımcısı Matteo Salvini ise Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi’nin İtalya’nın çıkarlarını gözetmesi ve sadece eleştiride bulunmaması gerektiğini söyledi. Diğer bir konuda Eurogroup Başkanı Mario Centeno, İngiltere ve Avrupa Birliği’nin bir Brexit ticaret anlaşmasına varmaları gerektiğini, çünkü bir anlaşmaya varılamamasının ekonomi ve finans sektöründeki herkes için ortaya çıkaracağı risklerin çok büyük olduğunu söyledi.Almanya Başbakanı Angela Merkel ise NATO’nun savunma kabiliyetlerini güçlendirmesi gerektiğini ve Brexit sonrası İngiltere ile savunma alanında işbirliği istediklerini kaydetti. Son olarak Avrupa Birliği, İran’la ticaretin ABD’nin yeni yaptırımlarından etkilenmemesinin yollarını arıyor. AB’nin, yaptırımlardan etkilenmemek için takas yönetimine başvurmayı planladığı belirtiliyor. ABD kanadında ise ABD Ticaret Bakanlığı’nın verilerine göre perakende satışlar Ağustos’ta yüzde 0.1 ile beklentinin altında arttı. Bu rakam Şubat ayından bu yana olan en düşük artış olarak göze çarpmakta. Sanayi üretiminin ise yüzde 0.4’lük bir artış kaydettiği ve beklentilerin üzerinde açıklandı.

Teknik olarak, geri çekilmelerin devamında 1.1655-1.1630-1.1610 destek seviyeleri test edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 1.1685-1.1710-1.1750 direnç seviyeleri gündeme gelebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN