EUR / USD Paritesi Akşam Yorumları / IşıkFX -(14.03.2019)

Dünkü Brexit iyimserliği ve anlaşmasız Brexit’in ret beklentisi paritede yükselişleri beraberinde getirirken bugün risk iştahındaki azalma ile birlikte güne toparlama hareketleri ile başladık. Dün Avam Kamarası’nda yapılan oylamada anlaşmasız Brexit de reddedilirken bugün yapılacak oylamada Brexit’in ertelenmesi bekleniyor. Britanya Başbakanı Theresa May de parlamenterlerin ilerlenecek yol üzerinde önümüzdeki günlerde bir konsensüs sağlayamamaları halinde Brexit’te uzun bir erteleme ile karşı karşıya kalınacağını ve Avrupa Parlamentosu seçimlerinde yer alması anlamına geleceğini vurguladı. Şuan için öngörülen tarih 30 Haziran olarak belirtilmişti. Bu yönüyle bugünkü oylama volatil hareketlerin tekrar görülmesine neden olabilir. Bugün veri akışında açıklanan Almanya nihai enflasyon rakamı Şubat ayında yüzde 0.4, yıllık ise yüzde 1.5 gerçekleşerek beklentilerin altında kaldığı görüldü. ABD kanadı için ticaret görüşmeleri için Başkan Donald Trump: ‘’ “İşlerin oldukça iyi gittiğini düşünüyorum. Acelem yok. Doğru bir anlaşma olmasını istiyorum. Bizim için iyi bir anlaşma olmalı, eğer olmaz ise bu anlaşmayı yapmayız” şeklinde konuşurken fikri mülkiyet ve spekülatif Çin Yuanı konularının anlaşmaya dahil edilmesi gerektiğini belirtti. Bu konuda Çin tarafından gelecek yanıt merakla bekleniyor.

Parite için Brexit ve ticaret savaşları meseleleri gündemdeki yerini korurken günü geri kalanında ayrıca ABD Ocak ayı yeni konut satışları verisi açıklanacak. Teknik olarak 1.1300 üstünde tutunamayan paritede geri çekilmeler görüldü. Satış yönlü işlemlerin devamında 1.1285, 1.1240, 1.1215 ve 1.1190 desteklerini takip edebiliriz. 1.1300 üzerinde ise 1.1330, 1.1345, 1.1370 ve 1.1395 dirençlerini izleyebiliriz.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin