EUR / USD Paritesi Akşam Yorumları / IşıkFX – (13.09.2019)

Parite tarafında ECB toplantısında alınan kararlar ve Başkan Mario Draghi’nin açıklamalarının etkisi hala devam etmekte. Nitekim ECB piyasa beklentilerine paralel bir şekilde mevduat faiz oranında bir indirim gerçekleştirirken varlık alım programını 20 milyar Euro ile tekrar başlatması paritede satış hareketini beraberinde getirmişti. Keza Başkan Draghi’nin, ilk etaptaki açıklamaları da paritedeki satış yönlü işlemleri destekliyordu.

Konuşmasının devamında resesyon sinyallerinin zayıf oluşuna dair açıklamaları ise keskin şekilde fiyatlamaları tersine çevirdi ve parite tarafında alış yönlü işlemler hakim oldu. Diğer taraftan ABD kanadında ise gün içinde açıklanan Perakende Satışlar datası 0.4 artış ile piyasa beklentilerine paralel olarak açıklandı. Günün devamında ise Michigan Tüketici Hissiyatı verisi takip edilecekken bunun dışında önemli bir veri akışı bulunmamakta. Yine günün ilerleyen saatlerinde küresel risk unsurlarından Ticaret Savaşları, İran Nükleer Anlaşması gibi konulara dair gelebilecek haber akışları fiyatlamalar açısından önem arz etmektedir.

Teknik olarak 1.1100 direncine yakın seviyelerde işlem gören paritede yukarı yönlü işlemlerin devam etmesi durumunda 1.1125, 1.1165, 1.1190 ve 1.1240 direnç seviyeleri takip edilebilir. Ancak satıcılı seyrin derinleşmesi halinde ise 1.1040, 1.1000, 1.0975 ve 1.0920 destek seviyeleri tekrar karşımıza çıkabilir.

PİYASA ANALİZLERİNİZİ CANLI VE ÜCRETSİZ YAPIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin