EUR / USD Paritesi Akşam Yorumları / IşıkFX – (13.06.2018)

Euro/Dolar Paritesi Akşam Yorumu

Bugün Euro Bölgesi’nden takip ettiğimiz verilerde Sanayi Üretimi aylık bazda beklentilerin altında yüzde 0.9’luk bir daralma yaşarken yıllık bazda da yüzde 1.7 ile tahminlerin altında gerçekleşti. Avrupa’dan son zamanlarda gelen kötü veriler piyasa tarafında endişelere neden olsa da yarın ECB toplantısında tahvil alım programına ilişkin kesin bir adım atılacağına yönelik beklentiler Euro varlıklarını ayakta tutmakta. Bu kapsamda baktığımızda yarınki toplantı kritik olacaktır. Diğer taraftan bugün gerçekleşen İtalya tahvil ihalesinde; ülkenin tahvil getirilerine yoğun bir talebin oluşması ile birlikte faizlerde düşüş yaşanırken parite tarafında da alış yönlü işlemler görüldü. ABD tarafında ise bugün açıklanan Üretici Fiyat Endeksleri beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Özellikle son 2 gündür gelen enflasyon rakamlarının olumlu sonuçlanması üzerine piyasa tarafında tekrardan FED’in bu yıl 4 faiz artırabileceğine yönelik beklentiler oluşurken gözler bu akşam 21:00’da açıklanacak olan FOMC kararları ve kararlar sonrası basının karşısına geçecek olan FED Başkanı Jerome Powel’ın konuşmalarında olacak. Günün geri kalanında ayrıca tahvil piyasası hareketleri ve teknik fiyatlamalar da göz ucuyla takip edilecek. Pariteye teknik olarak baktığımızda ise; son birkaç günde 1.1730-1.1850 arasında sıkışma göze çarpmakta.

Bu kapsamda netleşme görmek için her iki seviyeden birisinin kırılmasına ihtiyaç olacaktır. Şuan için 1.1730 seviyesinin üzerinde kalıcılık arayan paritede buranın kırılması halinde 1.1710, 1.1685, 1.1655 ve 1.1630 destekleri takibe alınabilir. 1.1850 üzerinde yaşanacak alış yönlü işlemlerde ise 1.1865, 1.1905 ve 1.1930 direnç seviyeleri önemli olabilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin