EUR / USD Paritesi Akşam Yorumları / IşıkFX – (12.07.2018)

Euro/Dolar Paritesi Akşam Yorumu

Son günlerde ECB yetkililerinden gelen açıklamalarda, 2019 faiz artırımının zamanlamasına yönelik fikir ayrılığı yaşadıkları görülürken bugün Almanya’dan takip ettiğimiz manşet enflasyon rakamları beklentilere paralel olarak gerçekleşti. Ayrıca bugün Avrupa Komisyonu’nun ülkenin 2018 büyüme tahmininde aşağı yönlü revizeye gitmesi ve 10 yıllık tahvil faizlerinde görülen geri çekilmeler ise Euro varlıkları üzerinde baskı oluşturdu. Bugün yayınlanan ECB Para Politikası toplantısının tutanaklarına baktığımızda; parasal genişlemenin sonlandırılması konusunda verilere bağlı olarak ihtiyatlı kalınacağı belirtilirken faizlerin enflasyonda hedeflen seviyeye gelmeden mevcut seviyelerde kalacağı deklare edildi. ABD tarafında ise Çin ile yinelenen ticaret savaşları ülkenin hazine tahvillerine talep oluştururken parite tarafında da geri çekilmelere neden oldu. Bugün ülkeden takip ettiğimiz verilerde ise karmaşık bir seyir hakimdi.

Günün geri kalanında ise ABD’den Federal Bütçe Dengesi’nin yanı sıra FED yetkililerinden gelecek açıklamalar, ticaret savaşları ve tahvil piyasası hareketleri parite volatilitesinde etkili olabilir. Teknik olarak 1.1730- 1.1710 bölgesi önemini korumaya devam ediyor. Buranın kalıcılıkla geçilmesi halinde Euro lehine işlemlerde artış görülebilir. 1.1710 altında kalıcılıklarda yaşanacak geri çekilmelerde ise 1.1655, 1.1630 ve 1.1595 destek noktaları takip edilebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin