EUR / USD Paritesi Akşam Yorumları / IşıkFX – (12.04.2019)

Brexit konusunda AB tarafından belirlenen erteleme süresinin ardından gözler İngiliz hükümetine çevrilirken partiler arasındaki görüşmeler sürmekte. Anlaşma yapılamaması durumunda tekrar anlaşmasız Brexit riskinin belirebileceğini belirtmekte fayda var. Buradan çıkacak sonuca göre yön belirlenecek olan Brexit meselesi için yapılacak açıklamalar paritenin fiyatlama davranışı açısından son derece kritik olacak. Bunun dışında Avrupa Komisyonu, endüstriyel ürünler üzerindeki gümrük vergilerinin azaltılması ve şirketlerin ürünlerinin AB ve ABD standartlarına uyumunu kolaylaştırması konularında ABD ve AB arasında resmi ticaret görüşmeleri yapılmasına yeşil ışık yaktı. Bunun dışında Japon kredi derecelendirme kuruluşu JCR, İtalya’nın kredi notunu negatiften durağana düşürdü. ABD tarafında dün FOMC üyelerinin açıklamalarına geniş yer ayrılırken ortak kanının faiz indirimi için henüz çok erken olduğu, ekonominin sağlıklı olduğu ve verilere odaklı sabredilmesi gerektiği bildirildi. Bu arada FED Başkanı Jerome Powell, Avrupa’daki yavaşlamanın FED’in beklediğinden fazla olduğunu söylediği bildirildi. Veri akışında Euro Bölgesi Şubat ayı sanayi üretimi aylık yüzde 0.2, yıllık ise yüzde 0.3 daralmasına rağmen beklentilerin üzerine çıktığı görüldü. Parite için ABD-Çin ve ABD-AB arasındaki ticaret görüşmeleri ile Brexit meselesi takip edilecek.

Teknik olarak yukarı yönlü atakların devamında 1.1300, 1.1330, 1.1345 ve 1.1385 direnç seviyeleri önemli olacaktır. Düzeltme hareketlerinde ise 1.1285, 1.1260, 1.1240 ve 1.1115 destekleri izlenebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin