EUR / USD Paritesi Akşam Yorumları / IşıkFX – (11.10.2018)

Euro/Dolar Paritesi Akşam Yorumu

İngiltere ve İtalya’ya yönelik risk azalışlarının yanı sıra; küresel borsalarda görülen sert kırılmalar ve ABD Başkanı Trump’ın, FED’e yönelik eleştirilerini yinelemesi ile ABD tahvil getirilerinde görülen geri çekilmeler bugün de paritede yukarı yönlü başlangıç yapmamıza olanak sağlandı. Diğer taraftan Alman ekonomisine dair değerlendirmelerde bulunan Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier: 2019 yılında işsizliğin rekor düşük seviyeye ulaşacağını, ancak büyüme görünümünün; korumacı eğilimler ve uluslararası ticari anlaşmazlıklardan ötürü sis altında olduğunu belirtti. Bugün takip ettiğimiz ECB’nin son Para Politikası Kurulu toplantı tutanaklarında ise: Bölge’de aşağı yönlü risklerin azalış gösterdiği belirtilirken, ticari gerilimlerin zaman içerisinde ciddi etkileri olabileceği bildirildi. ABD tarafında ise Başkan Trump’ın FED’e yönelik eleştirilerinin yanı sıra ekonomik veriler ve ticaret savaşları gibi haber akışları takip ediliyor.

Bugün gelen verilerden; Eylül ayı Tüketici Fiyat Endeksi(TÜFE) ve haftalık işsizlik maaşı rakamlarında beklentilerin altında gerçekleşmeler görülürken, olumsuz datalar sonrası paritede yukarı yönlü atakların devamı ile 1.1600 seviyesine yaklaşıldı. Günün devamında; ticaret savaşları, İtalya Bütçe konusu, tahvil getirileri ve Brexit merkezli haber akışları fiyatlamalara etki edebilir. Teknik olarak baktığımızda ise; şuan için parite 1.1560 seviyesi üzerinde fiyatlanırken, yukarı yönlü işlemlerin devamında; 1.1600, 1.1630 ve 1.1655 dirençleri izlenebilir.

Paritede 1.1560 seviyesi altına yeniden görülebilecek geri çekilmelerde ise takip edilebilecek destek noktaları; 1.1530 ve 1.1510 ‘da bulunmakta.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN