EUR / USD Paritesi Akşam Yorumları / IşıkFX – (11.07.2018)

Euro/Dolar Paritesi Akşam Yorumu

Bugün ABD’nin, Eylül ayında ek vergi getireceği 200 Milyar değerindeki Çin Menşeli ürünlerin listesini açıklamasıyla birlikte ticaret savaşları tekrardan gündemde en üst sıralarda yer alırken güvenli liman olarak ABD Hazine tahvillerinde oluşan talep USD lehine işlemlere neden oldu. Bugün ülkeden takip ettiğimiz Üretici Fiyat Endeksleri ise genel olarak beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Avrupa tarafında ise geçtiğimiz günlerde ECB Başkanı Mario Draghi’nin ekonomi ve para politikaları üzerine güvercin tutum sergilemesi ile Euro varlıklarında başlayan satış hareketi bugün Almanya 10 yıllık tahvil faizlerinde görülen geri çekilme ile devam etti. Günün geri kalanında ise NATO Zirvesi’nin yanı sıra FED yetkililerinden gelecek açıklamalar ve tahvil piyasası hareketleri takibimizde olacak.

Teknik olarak baktığımızda 1.1730 kritik durumda. Bu seviye üzerinde tutunmasıyla birlikte Euro lehine hareketlerin devamı gelebilir. Bu durumda ise 1.1775, 1.1790 ve 1.1810 direnç seviyeleri önemli olacaktır. 1.1730 altına sarkmalarda ise 1.1710, 1.1685 1.1655 ve 1.1630 destek seviyeleri takip edilebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin