EUR / USD Paritesi Akşam Yorumları / IşıkFX -(08.11.2018)

Euro/Dolar Paritesi Akşam Yorumu

Avrupa Merkez Bankası (ECB) yayınladığı bültende, Global büyümeye yönelik riskler ticaretteki sınırlamalardan kaynaklı olarak aşağı yönlü olduğu ve büyümenin beklenenden biraz zayıf olsa bile Euro Bölgesi ekonomisi hala geniş tabanlı büyüme içinde bulunduğu kaydedildi. Kısa vadeli göstergeler istihdam piyasasında güçlenmenin önümüzdeki çeyreklerde devam edeceğine işaret eden ECB, Özel tüketimin önümüzdeki çeyreklerde esnek büyüme sergilemesi beklemekte. ECB, bunun dışında Yunan bankaları için acil fonlama tavanını 100 Milyon Euro düşürdüğünü duyurdu. Gün içinde Avrupa Birliği Komisyonu, Euro Bölgesi için büyüme tahminini 2018’de yüzde 1.7, 2019’da yüzde 1.8 ve 2020’de ise yüzde 1.7 olarak açıklarken AB Komisyonu Mali İşler Komiseri Pierre Moscovici, ekonomik beklentilerin İtalya hükümetinden farklı olduğunu ve İtalya’nın esnekliğinden yana olduklarını ancak taviz kelimesinin doğru olmadığını söyledi. ABD tarafında gözler bu akşam Amerikan Merkez Bankası (FED) üzerinde olurken ekonomide güçlü büyüme ve enflasyonun yükselmeye başlamasıyla 2018’de üç kez faiz artırımına giden FED’in, Aralık ayında da faiz artırımının sinyalini verdiği görüldü. Ara seçimlerde FED’i eleştiren Trump’ın Temsilciler Meclisi’nde yara alması da FED’in elini güçlendirebilir. Bunun dışında paritede Avrupa için İtalya ve Brexit ile ilgili gelişmeler, ABD tarafında ise ara seçim sonrası açıklamalar ve dış politikaya ilişkin atılacak adımlar kritik olacaktır.

Teknik anlamda, dün 1.15 seviyesinin test edildiği döviz çifti için bu seviyeden geri çekilmeler gözlemlendi. Aşağı yönlü hareketlerde 1.1410, 1.1390, 1.1370 ve 1.1345 destekleri karşımıza çıkarken yukarı tarafta ise 1.1445, 1.1465 ve 1.1485 direnç seviyeleri izlenebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin