EUR / USD Paritesi Akşam Yorumları / Forex Koçu – (20.07.2018)

Euro/Dolar Paritesi Akşam Yorumu

Euro kanadında ise haftanın en dikkat çeken ekonomik verisi bölgeden gelen Tüfe verisiydi. Çarşamba günü Avrupa İstatistik Ofisi’nin açıkladığı veriye göre yıllık enflasyonun haziran ayında %2 seviyesine yükseldiği görüldü. Bilindiği gibi Avrupa Merkez Bankası’nın enflasyon hedefi orta vadede %2’nin hemen altında fakat %2’ye yakın seviyeler. Bu doğrultuda varlık alım programı, düşük faiz politikaları gibi tedbirler alan ECB’nin planları yakından takip ediliyor. Son günlerde dolarda ki güçlü seyirden negatif etkilenen EUR/USD paritesi aşağı yönlü hareketlenmeler sergiliyordu. Bugün doların gevşemesinden pozitif etkilenen paritede yukarı yönlü kademeli hareketlenmelerin yaşandığı görüldü.

An itibari ile 1.17 seviyelerinde fiyatlanan EUR/USD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1.17355 – 1.17898 – 1.18392 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1.16318 – 1.15850 – 1.15281 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN