EUR / USD Paritesi Akşam Yorumları / Forex Koçu – (11.07.2018)

Euro/Dolar Paritesi Akşam Yorumu

Euro bölgesinde ise son günlerde piyasalar ‘faiz artışı’ konusunda Avrupa Merkez Bankası (ECB) yetkililerinden ipuçları aramaya çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde piyasalara düşen ECB yetkililerinin faiz artışı için 2019 yılının ikinci yarısını geç bulduklarına yönelik haber başlıkları Euro varlıklarında hareketlenmelere sebep olmuştu. Bu hareketlenmeler üzerine dolarında haftanın ilk günlerinde ki zayıf seyri izlenince EUR/USD paritesinde hafif yukarı yönlü hareketlenmeler yaşanmıştı. Bu konu hakkında gün içerisinde Reuters kaynaklı haber akışları piyasaların dikkatini çekti. Gelen haberlere göre ECB yetkilileri bu konu hakkında ikiye bölünmüş durumda. Bazı yetkililer faiz artırımı için 2019 yılının Temmuz ayını uygun görürken, kimi yetkililerin ise 2019 sonbaharını bekleyebilecekleri belirtiliyor. Bu konu henüz kesinlik kazanmış değil, bu sebeple piyasalar Perşembe günü TSİ 14.30’da açıklanacak olan ECB Toplantı Tutanaklarını merakla bekliyor.

Bu tutanaklarda yetkililerinin önümüzde ki dönemler hakkında neler düşündüklerinin ipuçları aranacak. Tüm bunlar ışığında an itibari ile 1.17 seviyelerinde fiyatlanan EUR/USD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1.17753 – 1.18051 – 1.18774 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1.16605 – 1.15882 – 1.15537 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin