Enka İnşaat Hisse Yorumu / TEB Yatırım – (14.08.2014)

Enka İnşaat Hisse Yorumu

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 7,30 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 5,60-5,86 bandı
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 6,00-6,21 bandı ve 6,50
Ana Stop Loss: 5,02

Hissede Haziran ayı içinde 6,18 seviyesine kadar yaşanan yükselişin sonrasında başlayan alçalan hareketin sürdüğünü görmekteyiz. Ana destek noktası olarak alçalan kanal formasyonun alt çizgisine denk gelen 5,02 seviyesi takip edilebilir. Bu seviyenin üzerinde 5,32 ve 5,16 seviyeleri ara destek noktaları olarak etkili olacaktır.

Kısa vadeli göstergelerin aşırı satımda bulunması, hisse üzerinde satışların 5,02 seviyesine yaklaştıkça durulacağına, bu seviyenin üzerinden ilk etapta 5,60-5,86 aralığına denk gelen direnç bölgesine doğru bir toparlanma hareketi içine girilebileceğine işaret etmektedir. Bu nedenle, 5,02 seviyesine stop loss konularak, hissede pozisyon alınabileceğini düşünüyoruz.

5,02 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, düşüş hareketinin daha uzun süreye yayılacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını öneriyoruz. Hissenin kısa vadeli alçalan trend baskısından kurtulabilmesi, olası yukarı hareketlerin daha uzun süreye yayılmaya başlayabilmesi için ise 5,86 seviyesinin aşılması önemli görülmektedir. Bu durumda, orta vade sırasıyla 6,00-6,21 bandı ile 6,50 seviyesi hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 5,86 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 6,21 ve 6,50 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir