Enerjisa Hisse Yorumu / Ahlatcı Yatırım – (04.06.2018)

Enerjisa Hisse Yorumu

2018 1. çeyrek bilançosunu sunan şirket, yılın ilk 3 ayında 4 milyar TL satış geliri elde ederken, mevcut performans ile yılın tamamı için 15 milyar TL satış potansiyeli olabileceğini göstermiştir. Bununla birlikte 243 milyon TL net kar elde eden şirket, performansını koruyabilirse sene sonunda bir önceki yıla benzer şekilde 1 milyar TL civarında net kar elde edebileceğini ortaya koymuştur. Bu beklentilerle birlikte değerlendirildiğinde hisse fiyatının yukarı yönlü potansiyel taşıdığı söylenebilir.

Diğer taraftan teknik olarak baktığımızda hafif yukarı yönlü kanalın Borsa İstanbul’da esen satış dalgası ile aşağı yönlü bozulması ardından hisse fiyatının 6,45 desteği ve 6,68 direnci aşağısında yeni bir yatay seyir izlediği söylenebilir. Kötü havanın hisse üzerindeki etkisinin zaten fiyata yansıdığı düşünülürken, yine de 6,45 ve 6,30 seviyeleri destek olarak yakından takip edilmektedir. Mevcut bölgeden alımların yoğunlaşması ve 6,68 direncinin aşılması durumunda 6,90 ve üzeri seviyelerin hedef konumuna gelebileceği düşünülmektedir.

HABER

-Enerjisa Enerji CEO’su Kıvanç Zaimler, yılın ilk çeyreğini güçlü bir büyüme ile tamamladıklarını belirtti. Enerjisa’nın 2018’deki ilk çeyrek performansını değerlendiren Zaimler, ‘Gerçekleşen güçlü rakamlarımız, halka arz sırasında belirlediğimiz orta vadeli hedeflerimize bizi bir adım daha yaklaştırmıştır’ yorumunda bulundu. Zaimler, “Bu başarılı performans ile 2018 yılına dair beklentimiz 3,3 milyar TL faaliyet geliri yaratmaktır” dedi.

-Enerjisa Üretim, önceliğine rüzgar ve güneşi aldı – Basın Açıklaması

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN