Emlak Konut GYO Hisse Yorumu / İş Yatırım – (06.01.2017)

Emlak Konut GYO Hisse Yorumu

Hedef Fiyat ₺ 3.61

Getiri Pot. 21%

Yatırım Teması

TOKI den öncelikli arazi temini ve risksiz gelir paylaşımı yöntemi, iş modelin en güçlü noktaları. Şirket geçmişte arazilerini 2.2x kat çarpan ile ihale etmiş. Mevcut projelerin satışıyla Net aktif değerini iki katına çıkartabilir.

Değerleme

Teslimatlarda hızlanma kar ve temettü rakamlarını olumlu etkileyecek. Emlak konut net aktif değerine göre %35 ıskonto ile işlem görüyor. Bu tarihsel ortalama ıskonto oranının oldukça üzerinde (%22). Şirketin arazi stoku ve mevcut projeleri minimum garanti edilen satış bedelleri ile değerlemesi daha dar bir ıskonto ile işlem görmesini gerektiriyor. Şirketin %7’sine kadar olan hisse geri alım programı da düşüşleri sınırlıyor.

Riskler

Ekonomide daralma sonucu ev fiyatları ve talebinde azalma, faiz oranlarında artış ve kurumlar vergisi avantajının kaldırılması temel risk faktörleri.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Önemli Uyarı: Paraborsa.Net, özel izni olmadan hiç bir kurumun günlük bülten, portföy önerisi veya herhangi bir araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.