Ekonomimizin En Önemli Hastalığı Nedir?

Yaşar Erdinç – 01.12.2017

Piyasalar şu an Reza Zarrab davasına odaklandı. Temel olarak bu davaya ilişkin beklentiler özellikle borsada satışlara neden olmuştu. Davanın başlaması sonrasında ise, “beklentiler alınır, gerçekler satılır” mantığıyla hareket eden borsada dün yükseliş yaşanırken dolarda da gerileme vardı. Davanın piyasalar olan veya olacak etkisinin önemli bir bölümünün fiyatların içinde olduğunu söyleyebilirim. Yine de dava sürecinde piyasanın gündeminde olmayan sürpriz ve beklenmedik açıklamalar dalgalara sebep olabilir. Her ne kadar Atilla Yeşilada bu görüşe katılmasa da, Atilla’nın yazdıkları daha çok iç siyasetin ısınacağı, fezleke çıkarılan CHP milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasının yaratabileceği iç siyasetteki dalgalanma beklentilerine ilişkindir. Sonuçta piyasalar bu sabah bu fezlekeleri de öğrendiler ve şu an buna göre fiyatlama yapıyor. Aslında BIST-100 endeksinin teknik görünümü, şu anki genel durumu çok net bir biçimde yansıtıyor.

Önceki gün yazdığım yorumda aslında bir değişiklik yok. 102 bin seviyesinin altına gerileme olursa kısa vadeli alım yapılabileceğini belirtmiştim ve 101.490 seviyesi görüldükten sonra endeks dün 104.260 seviyesine kadar yükseldi. Bugün de yatay bir açılış yaptı.

Devamı için TIKLAYINIZ!
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin