Ekonomide son umutlar da tükendi

Düşman kahpe, düşman sinsi, düşman acımasız. Tarihi bir destan yazarak swap piyasasında yaptığımız huruç harekatı ile dövizdeki spekülasyonu bozduk. Tam kefereyi denize dökecektik ki bu kez faiz cephesinden saldırdılar. 10 yıllık DİBS’in getirisi %15’ten %19’a yükseldi, Euro-bond’lar zortladı. Mecburen teslim olduk kahpeye, ama yiğitliği de elden bırakmadık. Yenilen pehlivan güreşe doymaz misali “Spekülatörleri terbiye etmemiz şart” böbürlenmesiyle, dik durmadan diklenmeye devam ettik.

Dün Londra’dan bir fon yöneticisi aradı, “Haklıymışsın” dedi “Oyun bitti, bu swap kolposundan sonra, Türkiye’yi ancak IMF kurtarır”. T24’te yer alan habere göre, Durmuş Yılmaz’a göre Türkiye’de ekonomik kriz var ve böyle giderse bu kriz sürecek, vatandaş buna hazırlıklı olmalı. IMF seçeneğini masada tutan Yılmaz “IMF’den başka seçeneğin kalmadığını görüyorum. IMF konusunda hükümet ‘u’ dönüşü yapar çünkü daha önce pek çok ‘u’ dönüşü yaptılar”. Yılmaz seçimlerden sonra dolardaki yükselişin 6 TL’ye kadar çıkacağını tahmin ettiğini söyledi.

Devamı için TIKLAYINIZ!
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN