Ekonomide bitiş düdüğü Perşembe 14:01’de çalacak

Türkiye’de benden başka herkesin Deli Dana hasatalığına yakalandığınu düşünüyorum. Bu fikrimi psikiatristimle paylaştım. O da bana benim Deli Dana hastalığına tutulmuş olabileceğim karşı tezini hatırlattı. Bilimsel olarak geçersiz, çünkü benim mantık kurgumda psikiatristim de Türkiye’de yaşadığına göre, o da Deli Dana’dan muzdarip olup, böyle saçma sapan şeyler gevelemesi gayet normal. Peki o zaman niye hala psikiatriste gidiyorum?

Çözüm bulamıyorum, bulamayınca da sevgili dostum ve eski KGB “hitman” Sergei Popolenko’nun içki aleminde sık kullandığı bir deyim geliyor aklıma hemen “Bu kanlı gezegende çözülemeyecek sorun yoktur, TEKEL dükkanlarının kapalı olduğu saatler vardır”.

Saat 08:20, TEKEL dükkanları hala kapalı, ama ne keder? Telefonu açtım, Yedikule’deki arkadaş motosikletle halis Kapadokya “pattisinden” mamul buz gibi, bidonda 20 litre votkayı motosikletle acil kurye yaptı, yazacak kadar sakinleştim.

Dün akşam bir sahte diplomasi zaferine daha alkış tuttuk. Soçi Mütabakatı! Bu ülkede kimse Barış Pınarı’nın 2 temel amacını hatırlıyor mu acaba?

Suriye’den gelen terör tehdidini bertaraf etmek.
1-2 milyon Suriye’li mülteci kardeşimizi vatanlarına iade etmek.
Terör tehdidi hangi coğrafyadan geliyor? Kandil-Sencar-Kamışlı güzergahı üzerine dizilen PKK tedarik yolundan! Soçi Mütabakatı o alanı kapsamıyor.

Bu bölge hala YPG-PYD’nin elinde. Kobane ve Menbiç de Esad’ın. Bu bölgelere Suriyeli’ler geri dönmez. O zaman 1-2 milyon Suriyeli mülteciyi nereye yerleştireceksin? Bir Volkswagen’e altı fili nasıl sığdırırsın? 2 öne, 4 arkaya. Ama ABD yaptırımlarını bertaraf ettik? İyi de Barış Pınarı’nı başlatmasaydık, zaten ABD Kongresi yaptırım tasarılarını gündeme almayacaktı.

Asıl hezimet ise içerde. Barış Pınarı’nın “görünmeyen hedefleri” halkın ekonomik rahatsızlığını Suriye’de kazanılan bir zaferle unutturmak ve HDP’yle Millet İttifakı arasına duvar örmekti. Çabuk bitti Suriye Savaşı. Şimdi gözler yine ekonomide olacak. Ekonomide bitiş düdüğü de Perşembe günü saat 14:01’de TCMB PPK’nın en az 200, belki 250 baz puan faiz indirimi açıklamasıyla çalacak.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ!

ÜCRETSİZ FİNANS EĞİTİMİ, HEMEN KAYIT OLUN; WEBİNAR VE CANLI YAYINLARDAN HABERDAR OLUN.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin