Dünya Piyasaları Yorumları / Gedik Yatırım – (27.07.2016)

Günlük Yurtdışı Piyasalar Bülteni

Fed ve BoJ’dan gelen açıklamalar ve çeyreklik kar rakamlarına çevrilen odak ile piyasalar Salı gününü yatay sonlandırdı. Endekslerin büyük bir kısmı; petroldeki artış, teknoloji (+0.4%) ve sanayi (+0.7%) sektörlerindeki yükseliş ile açılıştaki seviyelerinden yükselerek seansa başladı. Nasdaq Composite (+0.2%) S&P 500 (UNCH) ve Dow Jones Industrial Average (-0.1%) endekslerinin üzerinde günü sonlandırdı. Petroldeki toparlanma ile endeksler güne yüksek seviyelerden açılış yaptıysa da, petroldeki yükselişin kısa sürmesine paralel –Çarşamba günü açıklanacak haftalık petrol stokları öncesi temkinli duruştan dolayı- endekslerin de geri çekilmesine neden oldu.

Sektörel performansa göz attığımızda; materials (+0.7%) ve sanayi (+0.7%) sektörleri en iyi performansı sergilerken, telekom (-1.5%), utilities (-0.9%), consumer staples (-0.8%), ve sağlık (-0.2%) negatif tarafta yer alan sektörlerdi. Sanayi sektörüne (+0.7%) baktığımızda; United Technologies (UTX 107.89, +3.24) ve Caterpillar (CAT 82.75, +4.06) outperform eden şirketler arasında yer aldı. United Technologies çeyreklik karının beklentinin üzerinde açıklanması ve 2016 yılı beklentilerini yukarı yönlü revize etmesiyle +3.1% yükseldi..

Raporun tamamı için tıklayın.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin