Dünya Piyasaları Yorumları / Gedik Yatırım – (14.02.2017)

Endeksler sürekli yukarı, yeni zirvelere..

Ana endeksler bir işlem gününü daha rekor seviyeleri görerek kapattı. Öğleden sonraki işlemlerde endeksler gün içi zirvelerinden geri çekildiği gözlenirken hala kazanımlarının büyük bölümünü korudukları gözlenmektedir. Dow (+0.7%) endeksi yükselişe öncülük ederken S&P 500 ve Nasdaq endeksleri de 0.5% ‘lik kazanım gösterdiler.

Başkan Trump ‘ın vergi ile alakalı yapacağı açıklamaların halen endekslerde yukarı yönlü baskı yarattığı görülmektedir. Geçtiğimiz Perşembe gününden bu yana Trump ‘ın vergi ile alakalı yapacağı açıklamaların beklentisi yatırımcıların hisse senedi piyasasında fiyatları daha da yukarı itmelerine sebep oldu. Söz konusu açıklamalarda plana dair herhangi bir detay verilmezken yatırımcılar bu durumu Trump yönetiminin seçim öncesi büyümeye yönelik verdikleri vaatleri tutacaklarının bir göstergesi olarak algılamaktalar. Finansallar (+1.1%) sabah boyunca sektör liderliğini ele aldıkları görülmekte. Fakat öğleden sonraki işlemlerde sektördeki momentumun biraz kaybolduğu göze çarpmaktadır.

Raporun tamamı için tıklayın.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin