Dünya Piyasaları Yorumları / Gedik Yatırım – (11.08.2017)

Kuzey Kore gerginliği sonrası satış dalgası sert bir şekilde…

Kuzey Kore ile Amerika arasında gerginliğin tavan yaptığı günde hisse senedi piyasalarında sert satışlar görülmüştür. Teknoloji sektörünün bu düşüşte lider konumda yer aldığı seansta Nasdaq Endeksi -2.1% ve S&P500 -1.5%’luk düşüşleriyle beraber bir ay içerisinde ilk defa 50-günlük hareketli ortalamasının altına inmiştir. Dow Jones Endeksi de sert düşüşle beraber günü -0.9% ile kırmızı bölgede kapamıştır.

Salı ve Çarşamba günlerinde Kuzey Kore haberi sonrası piyasaların kayıpları 0.2%, 0.1% ile sınırlı tutmasından sonra dünkü reaksiyon yayda biriken enerjinin boşalması şeklinde gerçekleşmiştir. Güçlü geçen kâr raporu sezonundan sonra bu satışlar kâr alım satışlarını da arttırmıştır. Piyasada dün gerçekleşen reaksiyon konjonktüre karşı hisse senetlerinin konjonktür sektörlerine karşı outperform ettiği şeklindedir. 11 ayrı sektörün 10 tanesinin negatif bölgede kapanış sergilediği günde konjonktür karşıtı olarak bilinen utilities sektörü +0.3% ile artı bölgede kapatan tek sektör olmuştur. Bu gelen haber sonrası paranın tahvillere doğru yöneldiği görülmüş ve 10 Yıllık Amerikan Devlet Tahvilleri’nin 3 baz puan düşerek 2.21% seviyesinde günü tamamlamıştır.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA VE YATIRIM DANIŞMANLIĞI İÇİN HEMEN TIKLAYIN!..

Raporun tamamı için tıklayın.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin