Dünya Piyasaları Yorumları / Gedik Yatırım – (03.08.2017)

Dow Jones Endeksi 6.günde de yeşil bölgede kapanışı tam…

Hisse senedi piyasalarında Çarşamba gününün çoğunu ekside geçiren endeksler Apple’ın kapanış sonrası kâr raporunu açıklamasının da etkisiyle ılımlı zayıf bir görünüm sergilemiştir. S&P 500 Endeksi seansın son saatlerinde gelen alım sayesinde +0.1% ile haftanın 2.gününde de artı bölgede kapanışı sağlarken Nasdaq Endeksi yatayda dar bantta hareket etmiş ve son olarak günlerdir pozitif bölgede kapanış sağlayan Dow Jones Endeksi +0.2% ile yeşil bölgede kapanış sağlamıştır. Dow Jones endeksi bu yükselişle beraber üstüste 6.gününde de pozitif bölgede kapanış gerçekleştirmeyi başarmıştır.

Hisse piyasasında göze çapran durum; Apple’ın Çarşamba günü kapanıştan sonra açıkladığı olumlu kâr-gelir raporundan sonra zirve noktasını yenilemesi olmuştur. Açıkladığı raporun yanında geleceğe yönelik beklentilerini de olumlu yansıtan teknoloji devinin değerini arttırmasındaki en önemli etkenin bu olduğu görülmektedir. Teknoloji sektörünün +0.5% günlük kazanç sağladığı günde Apple hisseleri yatırımcılarına günlük 4.7%’lik bir kazanç sağlamıştır. Sektör incelemesine genel perspektiften bakarsak; 11 ayrı sektörden 5 tanesinin pozitif bölgede kapanış gerçekleştirdiği görülmüştür. Bu sektörler arasında; teknoloji +0.5%, utilities +0.5%, endüstri +0.4%, finansallar +0.1% ve son olarak materials sektörü +0.1%’lik kazanç sağlamıştır.

1 YIL ÜCRETSİZ CANLI BORSA VE YATIRIM DANIŞMANLIĞI İÇİN HEMEN TIKLAYIN!..

Raporun tamamı için tıklayın.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin