Dünya ekonomisinin önlenemez düşüşü

Bir haftadır Wall Street’in bekleyen tarihi ayı pazarını yazmak için uyanıyorum. Ama, makalenin anlaşılır olması için önce dünya ekonomisinin yalnız 2022’de değil, 2023’de de durgunlukta kalacağını anlatmam lazım. Oldu mu sırada 2 makale. “FÖŞ zordan yılmaz” diye klavye başına otururken, ABD-AB’den Rus ödeme sistemi Mir’e bağlanan bankaları oyma tehdidi…Hayda…….

Wallahim, yoldan karşıya geçerken gözüne TIR farı çarpan ürkek tavşan gibi felç oldum, nefesimi tutum, altıma ettim. Böyle durumlarda, hemen eski dostlarım Smirnoff ve Irish Cream’den medet umarım, ama içki günah, torbacım da dün yolda aramaya takıldı, stok zayıf. Çaresizce Internet’i trolleyip, beni hayata bağlayacak, yaşam umudu verecek bir haber kırıntısı arıyorum. Odin’e şükürler olsun buldum. Mesih’im Hasan Mezarcı, şunları söylemiş:

“Benim Mesih olduğumu Allah pek çok kişiye de gösteriyor. Diğer peygamberlerden farklı olarak… Bana Allah Musa’nın turda ne yaşadığını teorik olarak değil adeta yaşatarak gösterdi. İş Kur’an’a gelince Müslümanlar, Muhammed’i aradan çıkarıyorlar… Ya Allah’ı konuşturuyorlar. Vallahi yalan söylüyorlar. Hz. Muhammed böyle bir şey söylemedi. Benim bazı haramları helal kılmaya yetkim var. İçki yasağıyla ilgili dini ahkamı iptal ettim. Tesettür, harem, selam onunla ilgili dini ahkamı iptal ettim. Kadınlar artık mecbur değil”.

Yani? Alkol ve sex serbest, vur malın dibine. Açtım bir Smirnoff, boca ettim cold brew buzlu kahveme, yaktım bir cigara ve başladım yazmaya.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ!