Dolar Yorumu / Yapı Kredi Yatırım – (11.08.2015)

Hükümet kurma süreci kapsamında, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı görüşmenin ardından her iki tarafın da basın sözcüsü açıklamalarda bulundu.

Her iki taraf da görüşmeye devam edeceklerini, perşembe veya cuma günü liderlerin tekrar görüşeceğini dile getirdiler. USD/TL kuru, görüşmelere devam edilmesiyle birlikte 2.7625 seviyesine kadar geri çekilse de, Asya seansında dolar endeksinin sert yükselişyle birlikte tekrar 2.7800 seviyesi üzerine çıktı.Iç tarafta koalisyon görüşmelerin devam edecek olması, perşembe ya da cuma gününe kadar Usd/TL de 2.77-2.80 bandında hareketin devamını sağlayacaktır.Eğer AKP-CHP koalisyonu kurulacak olur (4 yıl hedefli “Büyük Koalisyon hükümeti olarak adlandırılıyor) Usd/TL kurlarında ilk aşamada 2.6500 altı ve ardından da 2.6000 seviyesine doğru çekilme görülebilir.Ancak eğer erken seçim kararı gelmesi durumunda ise algılamalardaki bozulma Usd/TL 2.8100 seviyesinin aşılması ile yeni rekorlar getirebilir. Bu durumda yeni senaryolar gündeme gelecektir(seçim sonrası tek parti hükümeti gibi). Bu Usd/TL de tekrar fiyetlamalar üzerinde etkin olacaktır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir