Dolar Yorumu / İntegral Menkul – (17.12.2014)

Dolar/TL’nin seyri 2,30 seviyesinin üstünde fiyatlanırken, gelişmekte olan ülkeler para birimleri, Dolar karşısında değer yitirmeyi sürdürüyor.

Dün BİST 100 endeksinde yaşanan sert düşüş ve faizlerin artması panik hareketine sebep olurken, bu süreçte TCMB’nin de soğukkanlı davrandığı görülüyor. Haftaya yapılacak TCMB toplantısı öncesinde, bugün sonuçlanacak olan Fed toplantısı kararları oldukça önemli olurken, piyasalarda da stresi başlamış durumda. Dolar TL’de opsiyon volatilitesi artarken, bir hafta vadeli opsiyon volatilitesinin, 1 aylık volatiliteyi geçmesi, piyasalarda oluşan paniği yansıtırken, Fed toplantısı sonrasında bir durulma beklenebilir. 2,30 bölgesinin yeni destek olduğu kurda, vadeli piyasalarda ise 2,37-2,38 seviyeleri yakın vadeli kontratların geçtiği ortalama bölge. Tekniksel olarak ele alındığında 4 saatlik periyotta MACD pozitif bölgede al yönlü hacmini korurken, saatlikte ise bu hacmin bir miktar güç kaybettiğini görmekteyiz. Yatırımcılarımızın bu aşamada takip etmeleri gereken teknik seviyeler; 2,3785/ 2,3860/ 2,4015 dirençler, 2,3540/ 2,3490/ 2,3420 ise desteklerdir. Bugün ABD tarafından açıklanacak ve pariteye etkisi olabilecek veriler şöyle; TÜFE, Fed toplantı sonuçları ve faiz kararıdır.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir