Dolar Yorumu / Alan Yatırım – (07.04.2016)

USDTRY: Moody’s Desteği Kısa Sürdü…

USDTRY’de dün kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s ve Ekonomi Bakanı Elitaş’ın açıklamaları vardı. Moody’s’in Türk bankacılık sektöründeki risklere işaret eden açıklamaları TL varlıklarda değer kaybına neden oldu. Moody’s bu hafta Türkiye’nin notunu değerlendireceğinden paritedeki etki daha fazla hissedildi. Ekonomi Bakanı Elitaş ise; Merkez Bankası’nın radikal faiz indirimi yapması gerektiğini söyledi. Bugünse; Türkiye tarafında önemli bir veri akışı bulunmazken AMB Başkanı Draghi ve gece yarısı FED başkanı Yellen’in konuşması takip edilmeli.

Teknik olarak bakıldığında gün içinde USDTRY 2,8270 seviyesinden başladığı yükselişini 200 günlük hareketli ortalamanın yakınında bulunan 2,8590 seviyesine kadar taşıdı. Parite bu seviyeyi aşamayarak, mevcut kısa vadeli düşüş trendi üzerinde de kalıcılık sağlayamadı. Bugün Asya seansında tekrar trendin üst bandı konumundaki 2,8440 seviyesine takılan USDTRY’de bu seviye altındaki fiyatlama tekrar 2,8270 ve 2,8130 desteklerine yönelebilir. USDTRY’nin 2i8440 seviyesi üzerine çıkmayı başarması halinde ise; düşüş trendinin kırılmasıyla birlikte yükseliş hareketi tekrar 2,8590 seviyesini test edebilir.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin