Dolar Yorumları / ZiraatFX – (24.06.2019)

Tekrarlanan İstanbul seçimleri sonrasında potansiyel bir belirsizlik unsuru da geride kaldı. Seçim gündeminin geride kalmasıyla birlikte TL’nin bu sabah %1,5 – 2,0 aralığında primli seyrettiğini gözlemliyoruz. Fed’in faiz indirim sinyalinin ardından görülen 5,7290 seviyesinin altına gevşeme isteği olan kurda bir önceki yatay destek olan 5,6620 desteği şu aşamada hedefe girdiği söylenebilir. Yakın direnç 5,7750 seviyesinde. Halihazırda majör merkez bankalarının piyasayı dostu adımlarının yarattığı iyimserlik çeşitli risklere (ABD – İran gerilimi, ticaret savaşı vs.) rağmen devam ediyor.

Bu hafta yapılacak (28 – 29 Haziran) ve beklentilerin düşük olduğu G20 zirvesi öncesinde Asya borsaları karışık bir görüntü sergilese de, ABD vadeliler alıcılı bir görüntü sergiliyorlar. Dolar da küresel çapta hafif baskı altında kalırken, Dolar endeksi (DXY) 96 seviyesinde. Veri tarafında, bugün sabahtan yurtiçinde reel kesim güven endeksi ve kapasite kullanım oranı takip edildi. Buna göre, reel kesim güven endeksi haziran ayında bir önceki aya göre artarak 102.5 oldu. Kapasite kullanım oranı ise yine aynı ayda %77,1 oldu. (Önceki %76,3) Yurtdışında ise TSİ 11’de Almanya’da haziran ayına ait IFO iş dünyası güven endeksi takip edilecek.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin