Dolar Yorumları / ZiraatFX – (22.08.2019)

Küresel piyasalar bir miktar temkinli moda geçseler de ABD on yıllık tahvil faizinde ve Ons Altın’da net bir hareket gözlenmiyor.

Powell’ın konuşma yapacağı yarınki Jackson Hole toplantısı öncesinde görece düşük oynaklık devam ederken, piyasalarda temkinli modun derinleşmesini beklemiyoruz. Bu kapsamda da, bu sabah Gelişmekte Olan Ülke para birimleriyle birlikte güne baskıyla başlayan TL’de baskının sınırlı olmasını ve kurun 5,7650 direncinin altında kalmasını bekliyoruz. Aksi durumda 5,79 – 5,80 direnç bölgesi olarak izlenebilir.

Diğer yandan, olası düşüşlerde 5,72 desteğinin altında ise TL’de bir miktar rahatlama görülebilir ve kurda 5,68 desteğinde kadar bir geri çekilme gündeme gelebilir. Halihazırda görece yüksek seviyede bulunan CDS’imizde düne göre önemli bir değişim gözlenmiyor. Küresel çapta PMI verilerinin ön plana çıktığı günde, yurtiçinde sabahtan tüketici güveni endeksi açıklandı. Buna göre ağustos ayında tüketici güveni 58,3 seviyesine çıktı. Önceki 56,5 idi.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN