Dolar Yorumları / ZiraatFX – (22.05.2019)

Küresel piyasalarda dün yaşanan toparlanmaya karşın, ticaret geriliminin odakta kalmaya devam etmesi, kırılganlık yaratmaya devam ediyor. Dün artıda kapatan ABD borsaları bu sabah vadelilerde hafif baskı altındayken, Asya tarafında Çin Şanghay endeksi de benzer şekilde hafif ekside. Kurlardaki hareketlere baktığımızda; Yuan’da kısa vadeli yönsüz görüntü devam ederken, Gelişmekte Olan Ülke (GOÜ) para birimleri hafif baskı altında. Dün İngiltere Başbakanı Theresa May’ın parlamentoya ikinci referandum önerisi getirmesi sonrasında Sterlin ve Avro’da yaşanan değer kazancına rağmen Dolar endeksi (DXY) 98 seviyesinin üzerinde dirençli durmaya devam ediyor. Öte yandan, yaklaşan Avrupa Parlamentosu seçimleri Avro üzerinde baskı yaratabilir ki bu da DXY’nin dirençli durmasını sağlayabilir.

Bu akşam açıklanacak FOMC toplantı tutanakları öncesinde de kurlarda mevcut fiyatlamalar devam edebilir… Hafif baskı altında olan GOÜ para birimleriyle birlikte TL de bu sabah zayıf. Kurda önemli direnç seviyesi 6,0950. Bu direncin kırılması durumunda 6,13 ardından 6,18 sıralı hedefler olabilir. Olası geri çekilmelerde ise 6,02/03 destek bölgesi güçlü gözükmekte.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin