Dolar Yorumları / ZiraatFX – (20.09.2019)

Küresel çapta nötr risk iştahı devam ediyor. Dün yatay bir görüntüyle günü kapatan ve küresel risk barometresi olarak da izlenen S&P500 bu sabah vadelilerde net bir yön çizemiyor. Asya tarafı da sakin. Merkez bankalarının kararlarının ardından piyasaların tekrar ABD-Çin ticaret görüşmelerine odaklanması bekleniyor. Ön görüşmeler devam ederken, önümüzdeki hafta bir grup Çinli delegasyonun ABD’yi ziyaret etmesi, üst düzey görüşmelerin ise ekim ayında yapılması bekleniyor.

Katalizör eksikliğinde piyasalar, haftanın son işlem gününde nötr görüntüsünü devam ettirebilir. Diğer yandan, dün baskı altında kalan Gelişmekte Olan Ülke para birimleri bu sabah hafif artıda seyrediyorlar. Dün negatif ayrışan TL ise yine bir miktar negatif ayrışıyor. Petrol fiyatlarındaki stabil görüntü ve ülke risk primimizdeki kısmi düşüşe karşın kurun dün 5,72’den kapatması, teknik hedef olarak duran ve güçlü gözüken 5,74 – 5,75 direnç bölgesine doğru yükseliş yaşanabileceğine işaret ediyor. Olası geri çekilmelerde ise destek olarak 5,6750 takip edilebilir. Bugün yurtiçinde TSİ 10’da ve Euro Bölgesi’nde TSİ 17’de eylül ayına ilişkin tüketici güveni endeksi verileri izlenecek.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN