Dolar Yorumları / ZiraatFX – (17.07.2018)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

Geçen hafta yaşanan kayıpların ardından dün yön bulmakta zorlanan TL, bu sabah da Gelişmekte Olan Ülke kurlarıyla birlikte yatay bir görüntü sergiliyor. Küresel çapta risk iştahının nötr olduğu ortamda, dün Dolar endeksinde geri çekilme gözlemledik. Cuma günü 95 seviyesinin üzerine çıkan Dolar endeksi (DXY) dün 94,5 seviyesinden kapattı. Bu sabah da söz konusu seviye civarında yatay. Bugünkü ajandaya baktığımızda, yurtdışında ABD’de akşama doğru FED Başkanı Powell’ın Senato’da sunumu var. Son FED toplantısı ve sonrasında çeşitli alanlarda yapılan açıklamalar FED’in politika görüşlerini açık bir şekilde ortaya koymaktaydı. Dolayısıyla, bugünkü sunum fiyatlamalarda önemli bir değişim yaratmayabilir. Bugün ayrıca TSİ 16:15’de haziran ayına ait ABD sanayi üretimi açıklanacak. Yurtiçinde ise sabahtan mayıs ayı sanayi üretimi takip edildi. Buna göre sanayi üretimi mayıs ayında %1,6 oranında azalırken, yıllık %6,4 oranında artış olarak gerçekleşti. Ek olarak, arz yönlü haber akışıyla dün sert bir şekilde düşen petrol fiyatlarında bu sabah da baskı devam ediyor. Önemli destek seviyelerinin altına sarkma eğiliminde olan brent petrolde baskının sürmesi Lira varlıkları sınırlı da olsa destekleyebilir.

Son olarak, teknik seviyelere baktığımızda, olası geri çekilmelerde 4,81 ilk destek. Bu seviyenin altında 4,7950 ve 4,76 sonraki hedefler olabilir. Olası yükselişlerde ise, 4,8650 direncinin üzerinde 4,89 ve 4,93 dirençleri izlenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN