Dolar Yorumları / ZiraatFX – (16.11.2017)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

ABD’de vergi indirimlerinin gecikebileceği ile ilgili gelişmeler riskli varlıklara olan talebi azaltmış, küresel risk barometresi S&500 endeksi iki aylık bir aradan sonra ilk defa haftalık bir kayıp yaşamıştı. Metal fiyatlarındaki düşüş ile birlikte satışın dün de devam ettiğini izledik. Bugüne baktığımızda bir miktar toparlanma gözlemliyoruz. Türk Lirası ise sepet bazında (1 USD 1 EUR) ortalaması) baskı altında kalmaya devam etmekte. Diğer yandan, dün beklentilere yakın gerçekleşen ABD enflasyonunda detayların sağlıklı bir görüntü çizmesi Doları desteklemiş gözüküyor. Dolar endeksi (DXY) dün 93,4 seviyesine kadar gerilemesine karşın kapanışı 93,8 seviyesinden gerçekleştirdi. Bugün yine ABD’de haftalık işsizlik maaşı başvuruları, imalat endeksi, kapasite kullanım oranı ve sanayi üretimi gibi makro veriler takip edilecekken, vergi indirimleri ile ilgili haber akışı Dolar üzerindeki etkisini hissettirmeye devam etmesi sürpriz olmayacaktır.

Bugün risk iştahındaki toparlanma halihazırda bir tepki olabilir. ABD verilerinin Dolar’ı desteklemeye devam etmesi ihtimali de Lira varlıklar üzerinde baskı yapmaya devam edebilir. Dolayısıyla, 3,87/88 destek bölgesinin üzerinde yukarı yönlü riskler devam edebilir ki 3,93/94 gündemde kalabilir. Söz konusu destek bölgesinin altında ise 3,85 yakın destek olarak takip edilebilir.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin