Dolar Yorumları / ZiraatFX – (16.10.2018)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

Olumlu bir görüntü sergilemeye devam eden TL dün de %1,5 oranında değer kazanarak pozitif ayrışmaya devam etti. Dış ilişkilerde normalleşme beklentileri ise fiyatlamalarda ana katalizör. Risk primimizdeki düşüş eğiliminin devam etmesi TL’ye talebin devam etmesini sağlayabilir. Yurtdışı piyasalara baktığımızda geçen haftaki oynaklığın ardından bugün risk iştahı nötre dönme eğiliminde. Kurlarda da net bir yön gözükmüyor.

Kurda teknik seviyelere baktığımızda, geri çekilmelerin sürmesi durumunda 5,75 yatay desteğinin altında 5,6985 bir sonraki yatay hedef olabilir. Diğer yandan, olası tepki yükselişlerinde 5,87 direnci takip edilebilir. Veri tarafında bu sabah yurtiçinde ağustos ayına ait sanayi üretim verisi takip edildi. Buna göre sanayi üretimi ağustos ayında aylık %1,1 oranında azalırken, yıllık bazda %1,7 oranında artış yaşandı. Verinin aylık bazda %2,4 düşüş kaydetmesi, yıllık bazda ise %1 artması bekleniyordu. Yurtdışında ise, öğlen Almanya ZEW endeksi, akşama doğru ise ABD’de eylül sanayi üretimi ve kapasite kullanım oranı açıklanacak.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin